اجتماعی

۹۰ درصد مسیر راهپیمایی اربعین پاکسازی شد/ توزیع بیش از ۵ تن کیسه زباله اجتماعی

۹۰ درصد مسیر راهپیمایی اربعین پاکسازی شد/ توزیع بیش از ۵ تن کیسه زباله اجتماعی

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد مهدی عزیزی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ضمن اشاره به برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند از یک ماه گذشته برای خدمت رسانی به  جاماندگان اربعین حسینی (ع)، عنوان کرد: چند روز گذشته، دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های روز اربعین به تمامی مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد. مسیر راهپیمایی اربعین به پهنه‌های مختلفی تقسیم بندی شده بود تا از ظرفیت و پتانسیل تمامی عوامل و مناطق ۲۲ گانه، به منظور خدمت رسانی به عاشقان حسینی استفاده شود.

عزیزی با بیان اینکه اعضای «ستاد هماهنگی مراسم پیاده روی بازماندگان اربعین حسینی (ع)» در ساختمان سازمان مدیریت پسماند به مانیتورینگ محور راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی مشغول بودند، گفت: این ستاد متشکل از نهادهای ذی ربط برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین است که از صبح امروز به رصد معابر پرداخته‌اند تا در صورت موارد مورد نیاز، عوامل نیروی انسانی و تجهیزات اعزام شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه امروز در مسیر راهپیمایی، هزار و ۵۰۰ نیروی کارگری و ۳۰۰ آموزشگر حضور داشتند، افزود: ۳۴۰ دستگاه وانت ملودی،  ۵۰ دستگاه خودروی جمع آوری پسماند، ۲۰ دستگاه خودرو غلطان و ۱۱ دستگاه تانکر جزو تجهیزات و ماشین آلاتی هستند که امروز در مسیر راهپیمایی از میدان امام حسین (ع) تا حرم مطهر داشتیم. 

به گفته عزیزی؛ امروز در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی، ۲ هزار مخزن و بیش از ۵ تن کیسه زباله، توزیع شد.

وی درباره جمع آوری و تفکیک پسماند گفت: تلاش شد که جمع آوری پسماند تا بیش از ۸۰ درصد تفکیک شده باشد و پسماند خشک و تر به صورت مجزا جمع آوری شوند. در حال حاضر ۹۰ درصد عملیات انجام شده و موکب‌ها در حال جمع آوری هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه سخنان خود اضافه کرد: در تمام طول مسیر راهپیمایی، در بیش از ۱۰ هزار نقطه، کیسه زباله جایگذاری شده بود تا شهروندان به راحتی به کیسه زباله دسترسی داشته باشند و پسماند خود را در آن بیندازند.

عزیزی ضمن اشاره به آماده باش نیروی انسانی از ۴۸ ساعت گذشته گفت: از شب گذشته در محور راهپیمایی، نیروهای انسانی مستقر شده بودند و تا پایان پاکسازی و شستشوی معابر، حضور عوامل خدماتی ادامه خواهد داشت.

سجاد محمد علی نژاد مشاور و مدیرکل حوزه شهردار تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و همچنین دیگر نمایندگان سازمان ها و شرکت‌های مربوطه امروز در ساختمان سازمان مدیریت پسماند به منظور رصد و مانیتورینگ برخط مسیر راهپیمایی حضور داشتند.

پایان پیام/


لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا